Co musisz wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi DERMAPEN?

Jak skóra wygląda bezpośrednio po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu urządzeniem DERMAPEN skóra jest zaczerwieniona i może wystąpić delikatny obrzęk. Poprzez wprowadzenie igieł na głębokość do 3 mm w głąb skóry dochodzi do uszkodzenia i procesu zapalnego, który ma na celu sprowokować regenerację kolagenu i utworzenie nowych włókien. Podczas zabiegu wprowadzam substancje aktywne z odżywczych koktajli. Dobieram odpowiedni rodzaj tak by miał jak największy wpływ na efekt końcowy terapii. Klienci bowiem trafiają nie tylko z problemem utraty jędrności skóry z wiekiem. DERMAPEN działa także w walce z przebarwieniami, bliznami oraz łysieniem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Mechanizmu działania DERMAPEN skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek. Po upływie doby od wykonania mezoterapii mikroigłowej obrzęk zaczyna stopniowo zanikać tak więc zabieg nie wyklucza z życia codziennego. Następnego dnia można wykonać delikatny korygujący makijaż. Do całkowitego zagojenia dochodzi po tygodniu a pierwsze efekty są widoczne po upływie miesiąca. Warto natomiast zaznaczyć, że po zabiegu do pół roku skóra ma zdolności regeneracyjne a efekt się pogłębia.

Czy Klient powinien stosować ochronę przeciwsłoneczną po wykonaniu zabiegu DERMAPEN?

Ze względu na uszkodzenie naskórka i proces regeneracji należy bezwzględnie pamiętać o ochronie w postaci kremów z filtrem.  Po zabiegu nie można się opalać przez miesiąc natomiast w codziennym życiu produkty z SPF skutecznie ochronią  nas przed powstaniem przebarwień. Klienci z tendencją do powstawania zmian pigmentacyjnych powinni zwrócić na to szczególną uwagę. Obecnie oprócz ciężkich kremów z faktorem, dostępne są na rynku podkłady o lekkiej konsystencji, które wystarczająco chronią skórę w ciągu dnia.

Jak często powinno się powtarzać zabieg DERMAPEN?

W zależności od problemu i efektów jakich oczekuje Klient wykonuje się od 1- 4 zabiegów w przypadku zabiegów anti aging. Większą liczbę zalecam podczas kuracji wpływającej na zagęszczenie włosów czy redukcję blizn. W obu przypadkach Klient powinien wykazać się cierpliwością lub dla przyspieszenia efektywności połączyć zabieg DERMAPEN z innymi specjalistycznymi zabiegami lub kuracjami. Pomiędzy zabiegami należy wykonać miesięczny odstęp co pozwoli na odpowiednią regenerację.

Oryginalny DERMAPEN – urządzenie do zadań specjalnych.

Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,2 mm do 3 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skóry. Zabieg z zastosowaniem urządzenia DERMAPEN znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Dzięki zabiegowi DERMAPEN widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu. Ponadto zmniejszenie widoczności porów, redukcja widoczności rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych. Urządzenie stosowane jest także w leczeniu łysienia.

Połączenie zabiegu DERMAPEN z laserem frakcyjnym- jakie są efekty?

Pracując jako szkoleniowiec, pewnego dnia było mi dane uczestniczyć w szkoleniu dla lekarzy, które odbyło się w Bostonie w USA. Tam nauczono mnie odpowiednio łączyć terapie laserowe podczas jednej procedury. W następstwie swoją wiedzę przekazywałam dalej by działać jednocześnie na wiele różnych problemów tj.zmarszki, wiotkość, przebarwienia, naczynka, blizny.  Bo w medycynie estetycznej lizy się przede wszystkim czas! Obenie łączę terapię laserem frakcyjnym, nieablacyjnym z zabiegiem DERMAPEN oraz odpowiednio dobranym kwasem w celu zmniejszenia ilości zabiegów przy szybkiej efektywności. Zabieg wykonuję ze znieczuleniem- nie jest wobec tego bolesny natomiast proces gojenia skóry jest taki sam jak w przypadku wykonania jedynie mezoterapii mikroigłowej.