Laser frakcyjny nieablacyjny- najwyższa jakość zabiegów odmładzających

Na czym polega zabieg laserem frakcyjnym?

Jest wiele metod walki z oznakami starzenia skóry. W klinikach medycyny estetycznej przybywa zabiegów w zawrotnym tempie. Każdy chce wyglądać młodo a wśród klientów przybywa także panów. Jest wiele metod, które pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji. Jednak do tej najbardziej skutecznej i długotrwałej od lat zaliczam zabieg laserem frakcyjnym.

Wyróżniamy dwa typy laserów frakcyjnych – ablacyjny i nieablacyjny. Ten pierwszy doprowadza do odparowania wierzchnich warstw naskórka pozostawiając odsłoniętą skórę do momentu wygojenia. Działa agresywnie ale znacznie płycej od lasera nieablacyjnego. Daje szybki wizualnie rezultat. Dużym minusem jest jednak czas rekonwalescencji. Przez kilka dni intensywne „poparzenie” skóry wyłącza niemalże z życia codziennego. W przypadku lasera frakcyjnego nieablacyjnego wiązka działa w sposób kolumnowy, penetrując w głąb skóry na około 1,5 mm bez uszkodzenia naskórka. Uszkodzone komórki skóry właściwej, czerpią energię do regeneracji od tych zdrowych i uwalniane są tzw. cytokiny. W tym procesie w sposób naturalny dochodzi do zagęszczenia włókien kolagenowych i widocznej redukcji zmarszczek, blizn, rozstępów i wiotkości.

Ile trwa regeneracja skóry po zabiegu laserem frakcyjnym nieablacyjnym?

Pełna regeneracja trwa nawet do pół roku od zabiegu. W tym czasie sam efekt zabiegu pogłębia się jednak do kilku dni od wykonanej usługi może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie. Następnie powstają bardzo drobne strupki dające efekt szorstkiej w dotyku skóry. Po upływie tygodnia dochodzi do całkowitego wygojenia. Ukazuje się obraz perfekcyjnej cery bez przebarwień i rozszerzonych porów. Po miesiącu obserwujemy pierwsze efekty zagęszczenia i redukcji zmarszczek.

Ile zabiegów laserem frakcyjnym należy wykonać?

Tutaj wszystko zależy od problemu z jakim chcemy się uporać. Jeżeli chcemy zadziałać odmładzająco, najlepszy efekt przyniesie seria 4 zabiegów w miesięcznych odstępach, natomiast dla samej poprawy kolorytu, powierzchni skóry, usunięcia drobnych zmarszczek wystarczy jeden zabieg. Większym problemem są zdecydowanie blizny i rozstępy. W obu przypadkach by osiągnąć znaczący efekt zaleca się serię 5-10 zabiegów. By znacznie przyspieszyć działanie lasera warto go połączyć z innymi zabiegami czy produktami takimi jak mikronakłuwanie, mezoterapia igłowa, kwasy.

Co daje łączenie lasera z innymi zabiegami?

Przede wszystkim potęguje działanie oraz powoduje przebudowę na różnych głębokościach. Laser wnika na 1,5 mm w głąb skóry, przy czym mezoterapią mikroigłową możemy działać zacznie głębiej. Tutaj nasuwa się pytanie czy wobec tego mezoterapia nie będzie bardziej skuteczna? -Działa inaczej! Laserem poprzez działanie termiczne, natychmiastowo skracamy włókna kolagenowe, działamy wybiórczo w miejscu podania światła lasera niemniej jednak bardzo precyzyjnie. Mezoterapia to mechaniczne uszkodzenie skóry i wprowadzanie substancji aktywnych. Podsumowując- najlepsze rezultaty osiągniemy łącząc te wszystkie aspekty w jednej procedurze. Jednym z moich ulubionych połączeń terapeutycznych jest także laser frakcyjny nieablacyjny z kwasem migdałowym o wysokim stężeniu i niskim pH. W momencie uszkodzenia skóry na głębokość 1,5 mm w miejscach działania lasera powstają kanały, które warto wypełnić produktem z dużą zawartością składników aktywnych lub produktem, który dodatkowo spotęguje proces uszkodzenia posiadając przy tym właściwości regeneracyjne, nawilżające i silnie antyoksydacyjne. Kwas migdałowy wysokiej jakości to najlepsze rozwiązanie i w pełni bezpieczne.

Który laser frakcyjny nieablacyjny jest najbardziej skuteczny?

Na rynku medycyny estetycznej pojawiło się wiele firm sprowadzających lasery niemalże z całego świata. Wybierając zabieg warto zwrócić uwagę na kraj pochodzenia urządzenia oraz certyfikację. Wysokiej klasy sprzęt jest bardzo kosztowny dlatego zabiegi także nie będą tanie. Jednak w tym przypadku istotne są dwie kwestie- po pierwsze bezpieczeństwo po drugie efekt. Lasery wysokiej klasy nie powodują powikłań, są wykonane z najwyższej jakości surowców, działają wybiórczo na tkanki nie uszkadzając tych otaczających. Proces rekonwalescencji jest znacznie krótszy co nie oznacza, że efekt będzie mniej zadowalający- wręcz przeciwnie, zabiegi wykonane z dużą precyzją pozwolą cieszyć się z efektu przez długi czas.

 

Efekt po jenym zabiegu laserem frakcyjnym nieablacyjnym Emerge