Makijaż permanentny- czym się kierować by nie załować ?

Znaczny wzrost rozwoju branży kosmetycznej spowodował, że wciąż powstają nowe miejsca. Kuszą rozbudowaną ofertą, pięknym wnętrzem a czasem atrakcyjną ceną. To samo dotyczy makijażu permanentnego. Na przełomie ostatnich dziesięciu lat zyskał popularność niemalże na całym świecie.  To owocuje różnorodnością metod pigmentacji, które najczęściej dobieramy do rodzaju skóry.  Bardzo istotnym elementem prawidłowej pracy jest rozpoznanie rodzaju cery przed rozpoczęciem pigmentacji. To gwarantuje podanie tuszu na odpowiednią głębokość. Prawidłowo wykonany makijaż permanentny utrzymuje się od roku do dwóch lat, nie zmienia koloru a jedynie traci intensywność .  Na co przed wszystkim zwrócić uwagę by nie żałować decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny – portfolio prac

Na tej podstawie widać czy to co oferuje dane miejsce trafia w nasz gust z zachowaniem wysokiego poziomu estetyki. Makijaż permanentny przede wszystkim ma w naturalny sposób podkreślać urodę. Odchodzi się już zupełnie od mocnych, jednolitych makijaży w więziennym stylu. Przed ostateczną decyzją można także skorzystać z darmowej wizualizacji makijażu permanentnego co pozwoli przybliżyć wyobrażenie efektu końcowego.

Kwalifikacje osoby wykonującej zabieg makijażu permanentnego

To również jeden z istotnych elementów. Nie wystarczy bowiem podstawowe szkolenie i kilkumiesięczne doświadczenie by makijaż permanentny wykonywać na wysokim- światowym poziomie. To często wiele lat ciężkiej pracy.

Wybór odpowiedniej metody makijażu permanentnego

Nie zawsze metoda „włoskowa brwi” lub „microblading” oznacza bardziej naturalny efekt. Niestety na podstawie wieloletnich obserwacji i pracy od dziesięciu lat z laserami do usuwania nieudanych makijaży permanentnych uważam, że metoda ta daje najwięcej niezamierzonych efektów przy czym bardzo często powoduje także blizny w miejscu pigmentacji. Metoda cienia (ombre) w tym przypadku jest znacznie bardziej delikatna i bezpieczna.

Cena zabiegu makijażu permanentnego

Temat ten od zawsze w makijażu permanentnym budzi kontrowersje. Warto zaznaczyć- cena ma wpływ na jakość usługi, każdej- nie tylko w branży makijażu permanentnego. Myślę jednak, że wszystko należy wyważyć bo nie zawsze najdrożej oznacza najlepiej. Nie sprawdza się to jednak w tę drugą stronę ponieważ można być niemalże pewnym, że najtańsza oferta pominie przynajmniej jeden z punktów wymienionych w tym artykule. Warto więc z rozwagą podejść do tematu i nie liczyć na cud, że ktoś kto się uczy podczas szkolenia wykona makijaż za „parędziesiąt złotych” na poziomie osoby prowadzącej szkolenie.

Bezpieczeństwo podczas wykonywania makijażu permanentnego

Oczywiście nie należy o tym zapominać, że zabiegi makijażu permanentnego przerywają ciągłość naskórka. Często dochodzi do kontaktu urządzenia z krwią. Oprócz wysokiej klasy urządzenia gabinet musi posiadać profesjonalny, medyczny autoklaw do sterylizacji narzędzi lub jednorazowe końcówki do pigmentacji. Tylko to gwarantuje pełne bezpieczeństwo i brak ryzyka zakażenia groźnymi chorobami.

Jest jeszcze wiele innych czynników, na które warto zwrócić uwagę przed wykonaniem usługi. Bazując jednak na pięciu podstawowych punktach ujętych w artykule jest duża pewność, że makijaż permanentny spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającej Klientki.