Nowoczesna metoda liftingu bez skalpela

Do niedawna jedynym sposobem na poprawę kondycji skóry były zabiegi, które wymagały naruszenia ciągłości naskórka, nieprzyjemne oraz z długim czasem rekonwalescencji. Dzisiejsza medycyna bardzo mocno się rozwinęła. Pojawiła się efektywna metoda, która pozwala na szybkie odmłodzenie i możliwość powrotu do czynności dnia codziennego zaraz po zabiegu. Jest nią termolifting NIR (efekt liftingu bez skalpela).

Co to jest termolifting NIR?

Pracując głowicą NIR (Near-Infrared) emitujemy światło podczerwone do głębokich warstw skóry podgrzewając tkanki do temperatury 40-44 stopni Celsjusza. Oddziałując w ten sposób na włókna kolagenowe powodujemy ich gwałtowne kurczenie się i skracanie, produkcję nowych włókien oraz elastyny. Dzięki temu skóra poddana zabiegowi jest bardziej napięta, elastyczna i rozświetlona. Nabiera młodszego wyglądu.

Jak wygląda zabieg laserowego ujędrnienia i wygląd skóry po zabiegu?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją kosmetologiczną aby wykluczyć przeciwwskazania. Następnie po dokładnym oczyszczeniu skóry, miejsce zabiegowe pokrywamy żelem chłodzącym i zaczynamy pracę z głowicą przykładając ją do skóry miejsce przy miejscu  deponując energię na ustalonym wcześniej obszarze. Podczas zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Cała procedura jest szybka, bezbolesna bez konieczności wcześniejszego znieczulenia.  Skóra po zabiegu jest delikatnie zaczerwieniona, może wystąpić lekki obrzęk. Objawy te znikają samoistnie już po kilku godzinach.

Częstotliwość i czas trwania zabiegu

W zależności od wielkości obszaru zabieg może trwać od 30 minut w górę. Pacjentom pomiędzy 25-35 wykonujemy profilaktycznie 1-2 zabiegi natomiast po 35 r.ż warto wykonać serię od 4-6 zabiegów. Pierwsze dwa zabiegi w odstępach 2 tygodni, a pozostałe co 4 – 8 tygodni.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg NiR?

Jest to zabieg zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Bezpieczny bez względu na fototyp skóry, rodzaj oraz stopień opalenia. Można go wykonywać przez cały rok. Odpowiedni dla osób, które chcą poprawić gęstość skóry, borykają się z wiotkością w obrębie ud, kolan, brzucha, ramion, pośladków, mają opadające policzki, powieki lub podwójny podbródek, chcą zniwelować zmarszczki, bruzdy nosowo- wargowe. Jest idealny w profilaktyce anti- age  jako alternatywa innych, inwazyjnych zabiegów, które wymagają czasu rekonwalescencji. NiR to technologia, która jest obecnie numerem jeden wśród zabiegów tzw. „bankietowych” wygładzając skórę natychmiastowo.  Przed ważnym wydarzeniem jak ślub spowoduje, że skóra jest wyraźnie odżywiona poprzez gimnastykę naczyń krwionośnych, dotlenienie i lepsze wchłanianie składników aktywnych z masek i kremów.

NIR Alma Harmony XL Pro VS inne urządzenia emitujące podczerwień

Zabieg z wykorzystaniem głowicy NIR, która emituje światło podczerwone wnikając do głębokich warstw skóry i intensywnie je podgrzewając powoduje działanie dwuetapowe. Początkowo dochodzi do termo-skurczu już istniejących włókien, a następnie produkcji nowych włókien w procesie neokolagenezy, które odbywa się po 3 tyg do 6 miesięcy od wykonania zabiegu. Dzięki dwuetapowemu działaniu na tkanki efekt liftingu jest mocniejszy i utrzymuje się znacznie dłużej, niż przy innych zabiegach z wykorzystaniem podobnych technologii. Alma Harmony XL Pro jest platformą medyczną o znacznie większej mocy niż urządzenia kosmetyczne o podobnym działaniu co przekłada się na efektywność i skuteczność. NIR jest alternatywą między innymi botoxu czy innych zabiegów inwazyjnych, które wymagają  rekonwalescencji i stanowią ryzyko powikłań. 

Efekty po zabiegu termoliftingu NIR

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu i pogłębia się z czasem. Najbardziej spektakularne rezultaty pojawiają się po 3- 6 miesiącach i utrzymują się nawet do roku przy odpowiednio dobranej pielęgnacji pozabiegowej.