„Sercem Malowane”- piękno w zasięgu naszych rąk

Nowa akcja, którą zapoczątkowała znana od lat w świecie mikropigmentacji- Pani Magda Bogulak to możliwość dzielenia się pasją z kobietami, które najbardziej tego potrzebują. Darmowe zabiegi pigmentacji medycznej ust po rozszepie mają na celu poprawę wyglądu i samopoczucia kobiet, które przeszły szereg zabiegów rekonstrukcji czerwieni wargowej by móc normalnie funkcjonować. Nie zmienia to jednak faktu, że pozostały blizny i zrosty, które często przypominają o przeszłości ale przede wszystkim odbierają pewność siebie. Wśród kobiet, które miałam przyjemność poznać były  takie, które mają za sobą kilkadziesiąt operacji!!! By odmienić ich życie z pomocą przyszły „Ambasadorki Serca”. Jestem dumna, że mogę być częścią tej pięknej akcji i makijaż permanentny wykonywany przeze mnie może dawać tyle radości i tworzyć coś zupełnie na nowo- bo często usta po makijażu to „nowe usta” i nowe życie bez kompleksów.

Do kogo skierowana jest akcja „Sercem Malowane”?

Do kobiet po rozszczepie wargi lub podniebienia, które pragną poprawić lub całkowicie odbudować kształt czerwieni wargowej. Będąc Ambasadorką wykonuję raz w miesiącu makijaż permanentny ust zupełnie za darmo w Warszawie. Makijaż permanentny poprawi wygląd ust i nada im trwałego kształtu, o którym marzy każda kobieta. Najnowsze techniki pigmentacji mają na celu nie tylko upiększać i podkreślać – to często szansa by trwale poprawić mankamenty wynikające z ingerencji chirurgicznej. Pigmenty, których używam są organiczne, najwyższej jakości marki Long Time Liner. Nie uczulają i są niezwykle trwałe.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ust?

Sam zabieg pigmentacji usp po rozszczepie jest znacznie bardziej skomplikowany dla osoby wykonującej ponieważ skóra pokryta bliznami zupełnie inaczej przyjmuje pigment niż zdrowa. Z tego względu zabieg trwa dłużej i wymaga większej precyzji. Wizytę rozpoczynam od rysunku wstępnego, który Klientka akceptuje, następnie znieczulam i przechodzę do pigmentacji konturu (często nadanego na nowo) a następnie wypełnienia środka. Kolor pigmentu dobieram indywidualnie do urody, oczekiwań oraz do koloru czerwieni wargowej ponieważ tworzę tylko naturalnie wyglądający makijaż, bez efektu szminki. Mam na celu odbudowanie kształtu i wypełnienie go soczystym odcieniem.  Po zabiegu makijażu permanentnego ust zaleca stosowanie kremów z witaminą A. Po kilku dniach usta zaczynają się złuszczać. Po miesiącu wykonuję korektę, która ma na celu utrwalić efekt makijażu permanentnego ust oraz wypełnić braki w konturze.

 

Ile utrzymuje się efekt makijażu permanentnego ust po rozszczepie?

Efekt zabiegu pigmentacji medycznej ust utrzymuje się w zależności od tego jak wiele czerwieni wargowej należy odbudować. Pigment jest bardziej trwały w przypadku pigmentacji zdrowej skóry nie pokrytej bliznami. Zazwyczaj makijaż permanentny ust utrzymuje się około dwóch lat. Zapewnia to duży komfort Klientce na długi czas. Warto jednak pamiętać o tym, żeby odpowiednio pielęgnować obszar poddany zabiegowi. Trwałość makijażu przedłuża odpowiednie nawilżenie oraz ochrona przeciwsłoneczna.